Mindent a babahajról, amit eddig nem tudtál!

Fontos, hogy tisztázzunk néhány kérdést.
A puha, legtöbbször fekete színű babahajat a gyermek néhány hónapos korára szép lassan elveszíti, a hajszín és a haj sűrűsége is örökletes. A hajszín nagyban függ a haj sűrűségétől is.
Ha a családban mindenki vékony szálú hajjal rendelkezik, gyermekünknek sem lesz tömör hajkoronája, inkább finomabb szálú, selymesebb haj várható.
A kislányok haja gyorsabban növekszik, a kisfiúké inkább hátul kezd dúsulni először, a kobakjuk teteje sokáig pihe hajas maradhat. Fiúknál másfél-két éves korra lesz igazán sűrű a haj, lányoknál már 1 éves kor körül.
Örök vita tárgya, hogy a hajvágástól tényleg dúsabbá válik-e egy kisgyermek haja, vagy sem.
Találkozni lehet olyan anyukával, aki meg van róla győződve, hogy felnőtt nagylánya haja azért puha, mert nem vágta le kiskorában a babahajat.
De szép számmal akadnak olyan anyukák is, akik szerint azért lett gyermekük haja dús, mert rendszeresen vágatta a kisgyermeke frizuráját.
A legtöbb fodrász egyetért abban, hogy a hajvágás nem függ össze a későbbi hajdúsulással. Tehát ha zavaró a baba haja, nyugodtan vágjuk le.
A csecsemő haját akkor is meg kell rendszeresen, amikor még nem koszolódik. A baba hajmosásakor ugyanis nem a haját mossuk meg, hanem a fejét.
A fejbőr az, ami koszolódhat:
a kiságyban fekve megizzad, szopizáskor ráfolyik az anyatej, lebukja. A fejbőr tisztítását emellett puha babakefével is elősegíthetjük.
A mindennapi hajmosást követően bőven elég áttörölgetni törölközővel.
OSZD MEG másokkal is!