Babakocsi takarítás: ÍGY csináld!

Babakocsi tisztítás?
Azt hiszed, hogy nagyon nehéz, és már megijednél? Ne tedd!
Babakocsi takarításnak általában két okból fog neki az ember: az egyik, ha használtan kerül hozzá egy járgány; a másik, ha alaposan ráfér már egy tisztítás az amúgy újonnan vett darabra.
1. Különítsd el az egyes részeket!
Tedd külön a hordozót, a sport részt és az egyéb kiegészítőket, hogy később ne keveredjenek a huzatok és a különböző kütyük.
2. Kezdj egy elemmel: nézd meg, hogyan tudod szétszedni úgy, hogy a textil rész elkülönüljön a váztól!
Infó: bizonyos típusok esetében ez sajnos nem lehetséges, így vannak elemek, amiket csak a vázzal együtt tudsz majd kitisztítani, például a fürdőkádban.
3. Készíts fotókat az összeszerelt állapotról és arról is, ahogy szétszeded.
Hidd el, így nem fogod annyira szívni a fogad, amikor újra össze kell majd raknod. (Ez főleg a még számodra ismeretlen darabokra érvényes különösen.)
4. Olvasd el a címkéket!
Komolyan. Ezt a lépést ne csald el, mert jó tudni, hogy hány fokon lehet tisztítani az adott anyagot, mivel moshatod és hogy kézzel, vagy mosógéppel kell-e csinálnod. Ha a címke kimondottan tiltja a gépi mosást, akkor tartózkodj tőle, mert ha összeugrik az anyag, utána soha nem teszed már vissza a vázra. Sajnos elképzelhető, hogy vérbeli mosómaci leszel.
5. Gépi mosáshoz jól válaszd meg a programot:
inkább állíts be egy alacsonyabb hőfokot és egy kisebb centrifugázási fordulatot, mint hogy később megbánd. Ha nem lehet centrizni, ne próbálkozz vele – ugyanez igaz az öblítőre is.
6. A kézi mosást így végezd:
# Engedj kevés vizet a fürdőkádba, vizezd be a tisztítandó felületet! Ha nagyon koszos, foltos az anyag, használj előkezelő spray-t (de mindig teszeld az anyag kis részén, mielőtt ész nélkül elkezded fújkálni).
Végy egy közepesen durva sörtéjű kefét (pl. körömkefe) és körkörös mozdulatokkal dolgozd bele a sprayt az anyagba. Ha kész, öblítsd le, nyomkodd bele a vízbe, hagyd állni.
OSZD MEG másokkal is!